Bilance našich studentů ve fyzikální olympiádě. | Gymnázium Pelhřimov

Bilance našich studentů ve fyzikální olympiádě.

Velmi úspěšně si i letos počínali naši studenti a žáci ve fyzikální olympiádě. Již v lednu se v kategorii A Václav Miřátský a Marek Zmeškal probojovali do celostátního kola, kde si Marek vylepšil své loňské postavení 15. místem. Favorizovaný Václav jako nositel čestného uznání z loňské Mezinárodní FO v Kazachstánu se 7. místem spokojen nebyl, ale vše si dokonale vynahradil v pozdějším soustředění širší reprezentace, kde byl hodnocen jako nejlepší a nominoval se tak jako „jednička“ do pětičlenného reprezentačního družstva ČR pro Mezinárodní FO v Indii.

Krajské kolo dalších kategorií proběhlo koncem dubna. V kategorii B obsadil Martin Vejbora 3. místo, v kategorii D Tomáš Čížek zvítězil a Viktor Rosman byl třetí. Seznam úspěšných řešitelů krajského kola doplňují Martin Vejbora (A), Tomáš Novotný (A), Jan Joneš (B), Martina Petráková (C), Josef Martínek(D) a Zuzana Richterová (D).

Naši studenti v uvedených středoškolských kategoriích tak získali 5 z 12 pomyslných medailí za první tři místa, čímž naše škola byla nejlepší v Kraji Vysočina.

V kategorii E, která je vypsána pro kvartu osmiletého studia a žáky 9. třídy ZŠ, získal v krajském kole Jáchym Lis 4. místo a Pavel Hájek 11. místo, když předtím prošli úskalím okresního kola. V něm se úspěšnými řešiteli stali i další žáci kvarty Vojtěch Hunal, Jiří Procházka a Adéla Pamětická. V okresním kole kat. F zvítězil žák tercie Jakub Malínek.

K dalším úspěchům patří 3. místo v mezinárodní soutěži družstev Fyziklání(Václav Miřátský, Martin Vejbora, Daniela Šimánková, Tomáš Novotný), přičemž naše družsvo bylo nejlepší mezi týmy České republiky a 1. místo Viktora Rosmanav korespondenčním semináři MFF UK Fykos.

Uvedené výsledky svědčí o zájmu studentů o fyzikální a technické obory, který je u řady z nich podložen prací, u některých studentů prací skutečně dlouhodobou a systematickou.

Komentáře jsou zavřeny.