Sluníčkový den – „ROZUM nás přivede k úspěchu, CIT k člověku“

Ve dnech 26.3.-29. 3. 2012 uspořádal Nadační fond Rozum a Cit, který slaví již patnáctý rok činnosti, veřejnou sbírku pod názvem Sluníčkový den pro opuštěné děti a pěstounské rodiny. I díky našim studentům se podařilo získat 568 000 Kč na podporu náhradní rodinné péče.

Výtěžek je každoročně určen dětem v náhradní rodinné péči na vzdělávání, výukové pomůcky, vybavení pokojíčků, asistenční službu k handicapovaným dětem, rehabilitační a kompenzační pomůcky handicapovaným dětem a sociálně slabým rodinám, především prarodičům – pěstounům.

V roce 2012 se této sbírky účastnilo 8 dvojic našich studentů. Díky jejich aktivitě se podařilo fondu Rozum a Cit přispět částkou 8655 Kč. Gymnázium Pelhřimov se tak stalo školou se 100% úspěšností prodeje. Nejúspěšnější dobrovolníci byli odměněni náramkovými hodinkami. Gratulujeme a zároveň děkujeme všem zúčastněným.