V září světluška září

Jako každý rok i letos na začátku září jste mohli v pelhřimovských ulicích potkat studenty gymnázia v originálních kostýmech broučka s krovkami, tykadly a v charakteristickém světluščím tričku.

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla.
Pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Světluška provází děti a dospělé s těžkým zrakovým postižením na jejich cestě k samostatnosti.
Přispívá na speciální pomůcky, jako jsou mluvící počítače, optické lupy, na vodicí psy či na osobní asistenci pro zrakově postižené děti integrované do běžných škol. Podporuje zrakově postižené studenty. Financuje projekty, které rozvíjí talent a tvořivé schopnosti lidí se zrakovým postižením.

V roce 2011 jsme Světlušce přispěli částkou 12 662 Kč. Děkujeme všem studentům, kteří se sbírky zúčastnili (Křikavová, Klimešová, Šrůtková, Kuštová, Pliešovská, Petrů, Nentvichová, Benešová, Komínová , Daňhelová) a přispěli tak dobré věci.
V roce 2012 se sbírky Světluška zúčastnili : Šrůtková, Kuštová, Králová, Harudová, Křikavová, Svatková, Štěpánková, Šteflová, Svatková, Martínková, Kubů, Petráková, Kešnerová, Daňhelová. Díky jejich aktivitě jsme přispěli částkou 16 750 Kč.
V roce 2014 se do prodeje sbírkových předmětů se v Pelhřimově druhý zářijový týden zapojilo i osm studentů naší školy. Za pomoc děkujeme: B.Ťoukálkové, V. Škodovi, T.Zíkové, N.Fikarové, D. Markesovi, J.Holubovi, M.Dvořákové a T.Havelkové.

svetluska