Zahraniční kontakty | Gymnázium Pelhřimov

Zahraniční kontakty

ŠvýcarskoV roce 2005 se podruhé v historii gymnázia uskutečnil několikadenní poznávací zájezd do Švýcarska. Účelem zájezdu je poznání nádherných míst v této malebné zemi, návštěva několika měst a nahlédnutí do života švýcarského lidu. Důležité je také ověření znalosti německého jazyka.

NizozemíPřátelství se školou Coenecoop College ve Waddinxveenu trvá již 12 let. Každoročně pořádají obě školy výměnné pobyty studentů sloužící k upevňování přátelských vztahů, ale hlavně za účelem zdokonalení studentů v anglickém jazyce. Více..

NěmeckoVýměnné pobyty se také pořádají se školou Otto-Schott-Gymnasium, Jena v Durynsku, Německo. Cílem těchto pobytů je poznání života obyvatel dané země, jejich jazyka, motivace ke studiu německého jazyka a v neposlední řadě i navázání přátelství. Více..

Velká BritánieKaždoročně počátkem dubna pořádá gymnázium 5ti denní poznávací zájezd do Londýna. Při tomto zájezdě si studenti stačí prohlédnout většinu nejznámějších památek tohoto města na Temži a nahlédnout do života obyvatel. Více..

FrancieKoncem září se naši studenti vydávají na 6ti denní poznávací zájezd do Paříže. Za tu dobu se seznámí s hlavními památkami a atmosférou města, v praxi si ověří své vědomosti jako je orientace ve městě či cestování metrem. Více..